راهنمای خرید شیرآلات استاندارد و باکیفیت

چکیده کوتاه مطلب

شیرآلات استاندارد جزئ آن دسته از اقلامی نیستند که در خرید های روزانه و حتی سالانه جایی داشته باشند، به همین دلیل اکثر خریداران به دلیل اطلاعات کمی که در موردش دارند خرید برای آن ها کار دشواری است، جدا از آن در خرید های روزمره جبران خرید و اشتباه در خرید ساده تر است. […]

شیرآلات استاندارد جزئ آن دسته از اقلامی نیستند که در خرید های روزانه و حتی سالانه جایی داشته باشند، به همین دلیل اکثر خریداران به دلیل اطلاعات کمی که در موردش دارند خرید برای آن ها کار دشواری است، جدا از آن در خرید های روزمره جبران خرید و اشتباه در خرید ساده تر است.

ولی در شیرآلات به دلیل اینکه موار بسیاری مثل تنوع سبک ها، مواد اولیه و آبکاری در کنار تنوع قیمت ها وجود دارد انتخاب کمی سخت میشود، پس چه بهتر که قبل از خرید اطلاعات کافی داشته باشیم.

در خرید شیرآلات با کیفیت چه استاندارد ها و نکاتی را باید در نظر بگیرند، یا این که چطور شیرآلات باکیفیت ایرانی را تشخیص دهند؟ آیا در بین برندهای ایرانی، شیرآلاتی وجود دارد که قابل رقابت با برند های خارجی باشد؟ به جز کمتر بودن قیمت شیرآلات در برندهای ایرانی چه نکاتی باعث می شود به سراغ این برند ها برویم؟

 

راهنمای خرید شیرآلات استاندارد و با کیفیت

مهمترین و یکی از پرکاربرد ترین تجهیزاتی که برای ساختمان تهیه می شود، قطعا شیرآلات ساختمانی است پس در خرید آن به جز عنصر زیبایی که البته اهمیت بسیاری نیز دارد باید در کیفیت و کارایی آن نیز دقت بسیاری کرد، در ادامه 9 فاکتور مهم که در هنگام تهیه شیرآلات باید در نظر گرفته شود را بررسی می کنیم.

 

1. جنس شیرآلات استاندارد

در شیرآلات موجود در ایران برای ماده اولیه اکثرا از آلیاژ شمش برنج استفاده می شود که در این شمش ها حدودا 60درصد آن را مس و باقی را ناخالصی های مجاز مثل روی شامل می شود. علاوه بر شیرآلات، ملزومات و قطعاتی که در مراحل نصب نیز استفاده میشود هم حتما باید از مواد اولیه مناسب تهیه شده باشد و کیفیت استانداردی داشته باشد.

شیرآلات استاندارد

ماشین کاری خوب از مواردی است که در بلند مدت تاثیر خود را در کیفیت شیرآلات نشان می دهد.به طور مثال در شیرآلات اهرمی محل نشیمن کارتریج باید بصورت تخت باشد و در برخی از شیرآلاتی که تولید شده ممکن است به دلیل کند شدن ابزارآلات این قسمت بصورت کمی مخروطی تولید شود که این مورد در عمر آب بندی کارتریج تاثیرگذار خواهد بود.

 

2. زیبایی در شیرآلات

امروزه در اکثر خانه های ایرانی طراحی دکوراسیون به یکی از دغدغه های مهم خانواده ها تبدیل شده است و شیرآلات یکی از مهمترین موارد در طراحی دکوراسیون منزل شما خواهدبود. در گذشته تنوع در شیرآلات بشدت کم بود و انتخاب شیرآلات تنها محدود به کیفیت آن بود و از نظر ظاهری چالش جدی در انتخاب نداشتید اما امروزه به دلیل تنوع بسیار بالایی که چه از نظر طراحی و چه از نظر رنگ وجود دارد انتخاب از میان این همه تنوع کمی سخت شده است.

شیرآلات استاندارد

در جهت اطمینان از کیفیت آب کاری و مقدار ضخامت کافی لایه ها، برند های معتبر ایرانی مانند شودر و برنز با انجام تست های کیفیت مورد تائید روز اروپا و آمریکا تلاش میکنند که بهترین کیفیت را در این موارد به مشتری ارائه کنند.

کیفیت آب کاری یکی از مواردی است که به سادگی و تنها با نور انداختن بر روی شیرآلات آن ها را تست کرد. اگر در نور با زاویه مناسب به شیر نگاه کنید نباید بر روی آن “موج” دیده شود.

 

3. مصرف بهینه آب (بدون افت فشار)

مهمترین عامل کاهش مصرف آب در شیرآلات، پرلاتور می باشد. پرلاتور می تواندتا 90 درصد باعث کاهش مصرف آب گردد. علاوه بر صرفه جویی با افزایش فشار و ایجاد  پاشش بیشتر آب استفاده از آن را ساده تر می کند.در کارتریج های کم مصرفی که در شیر آلات شودر استفاده می شود شاخص دبی حدودا 14 لیتر بر دقیقه است در صورتی که در کارتریج ها متداول شاخص بر روی 22 لیتر بر دقیقه است، این یعتی 8 لیتر بر دقیقه در شیرآلات شودر کاهش مصرف آب خواهید داشت.

شیرآلات استاندارد

 

4. دوام شیرآلات استاندارد

با کارتریج سرامیکی که در نسل جدید شیرآلات اهرمی استاندارد استفاده می شود مشکلات آب بندی را حتی در بلند مدت تا تقریب صفر کاهش داده است. در شیرآلات شودر نیز که در آن ها از کارتریج سرامیکی استفاده شده است میتوانید از چکه نکردن شیرآلات خود اطمینان داشته باشید. در شیرآلات دیگر نیز با توجه به کیفیت کارتریجی که استفاده میکنند معمولا تا چند سال چکه نمی کنند ولی با این نوع کارتریج ها اصلا قابل مقایسه نیستند.

شیرآلات استاندارد

 

5.سهولت کاربرد

در نوع جدید شیرآلات عموما همه اهرمی هستند. این نوع از شیرآلات نسبت به شیرآلات کلاسیک برتری های زیادی دارند ولی شاید مهمترین آن کمتر شدن مصرف اب به دلیل تنظیم سرعتر دمای آب مورد نظرمان به دلیل اهرمی بودنش است.

مورد دیگری که در این نوع شیرآلات موجب کاهش مصرف آب میشود پرلاتور آن است . شیرآلات شودر به دلیل استفاده از پرلاتور مناسب و با کیفیت باعث کاهش مصرف آب در شیرآلات اهرمی می شود.

 

6.نوع آبکاری و رنگ شیرآلات

انواع آبکاری های که در شیر آلات استفاده می شود، آبکاری هایی از انواع کروم، نیکل،برنز و … هستند تمام این آب کاری ها مقاوم هستند و ظاهر زیبای خود را برای سال ها حفظ می کنند.

شیرآلات استاندارد

در برخی از برند ها کیفیت رنگ ها بسیار بالاتر است و میتوان گفت امکان رنگ پریدگی درآن ها وجود دارد.در برند شودر در رنگ طلا ، طلامات و کرم مات امکان رنگ پریدگی به دلیل عدم استفاده از رنگ وجود ندارد. عمل رنگدهی در این دو نوع از شیرآلات  به شکل PVD بوده و با یونیزه کردن این شیرآلات در فضای خلاء باعث تغییر رنگ آن ها می شوند و به صور فلز تغییر رنگ میدهد و همین امر به این معنی است که امکان رنگ پریدگی در آن وجود ندارد.

 

7.نوع علم (علمک) شیرآلات استاندارد

علم شیرآلات بالخصوص شیر ظرفشویی میتواند تنوع بسایری از نظر طول داشته باشد و انتخاب اینکه چه ارتفاعی را انتخاب کنید به موارد بسیاری ارتباط دارد.

اگر سینک شما خیلی بزرگ است داشتن یک شیرظرفشویی با علم کوتاه ممکن است زیاد از نظر ظاهری زیبا به نظر نرسد و البته عکس این موضوع نیز صادق است.

اگر فاصله سینک شما تا قفسه بالای سینک کم است استفاده از یک شیر ظرفشویی با علم کوتاه میتواند انتخاب مناسب تری باشد یا اگر یک سینک دو کاسه ای دارید داشتن یک علم بلند که امکان چرخش داشته باشد انتخاب درست تری خواهد بود. اگر کاسه سینک شما کم عمق بود داشتن یک شیر با علم بلند موجب پاشش آب در هنگان استفاده خواهد شد.

یادتان باشد، در هنگام انتخاب هر مدلی از شیرآلات باید مناسب به شرایط و کاربرد آن علم مناسب را انتخاب کنید، خصوصا در انتخاب شیرظرفشویی.

 

شیر ظرفشویی شاوری

شیر های ظرفشویی شاوری نوع جدیدتری از شیرالات هستند که به کمک یک شلنگ که در داخل علم قرار داده شده است امکان افزایش طول علم و انعطاف را به این شیر ها افزوده است.

شیرآلات استاندارد

نکات مثبت: در زمان استفاده از این شیرآلات در سینک های بزرگ بهعلت وجود دسترسی به شیر در همه جای سینک عمل شستشو راحتتر خواهد بود.

نکات منفی: استفاده از این شیرآلات در سینک های کوچک زیاد مشکلی نخواهد داشت ولی کاربردی نیست.

 8. نصب آسان و بی دردسر شیرآلات استاندارد

نصب شیرآلات بصورت آسان یکی از دغدغه ها مهم برای نصاب ها و تاسیسات کار هاست. در برخی از برند ها با وجود کیفیت مناسب در فرایند نصب آن ها چالش های بسیاری قرار دارد و برای نصب حتما یک نصاب ماهر نیاز است پس در هنگام خرید این موضوع را در نظر داشته باشید. شیرآلات شودر جدا از کیفیت جهانی خود در زمینه نصب آن نیز هیچ نیاز به دانش فنی خاصی نیست و میتوان به راحتی این شیرآلات را نصب کرد.

9. گارانتی و خدمات پس از فروش

ضمانت و خدمات پس از فروش که البته به دلیل عملکرد نامناسب برخی از شرکت در ایران زیاد در ایران جدی گرفته نمی شود و عملا خریداران نیز دیگر زیاد در خرید خود به آن توجه نمی کنند. در شیرآلات شودر اما این موضوع بسیار جدی گرفته می شود. شودر همراه شیرالات خود یک گارانتی 6 ساله دارد. این گارانتی طبق این گارانتی شودر بدون هیچ قید و شرطی در صورتی که مشکلی برای شیرآلات شما اتفاق بیفتد آن را تعمیر و قطعات مورد نیاز را تعویض خواهد کرد.

 

 

 

 

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Short Url Post
  خبرنامه شاهان کالا

  فقط کمپین ها و تخفیف های ویژه را به شما ایمیل خواهیم کرد.


  فروشگاهی اینترنتی شاهان کالا | جامع ترین مرجع فروش تاسیسات ساختمانی در شرق کشور

  0